• Wizja szkoły

WIZJA SZKOŁY

·         Szkoła jest otwarta dla każdego ucznia.

·         Szkoła jest bezpieczna, sprawiedliwa, przyjazna dziecku, które z przyjemnością chce się uczyć.

·         Nasze programy ułatwiają przygotowanie ucznia do funkcjonowania w zmieniającym się świecie.

·         Szkoła ma program pomocy socjalnej i integracji ze środowiskiem lokalnym.

·         Kreujemy sytuacje, w których dziecko aktywnie rozwija wszystkie sfery swojej osobowości.

·         Kształtujemy umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej i społecznej przez wspólną naukę, zabawę, wybór właściwych form spędzania wolnego czasu.

·         Budujemy obraz własnej osoby w oparciu o rzetelną samoocenę.

·         Zaszczepiamy postaw pozytywnego i zrównoważonego reagowania w sytuacjach trudnych, oraz właściwego sposobu wyrażania ocen i sądów aprobujących różne zachowania swoje i innych osób.